Michniów miętą pachnący

29 czerwca w Michniowie zapachniało miętą. I nikogo to nie dziwiło, gdyż tego dnia na scenie „Pod Dębem” odbyła się impreza zatytułowana „Lato pachnące miętą”. Nie mogło więc zabraknąć degustowania tego ożywczego napoju, przyśpiewek i konkursów i mięcie.

Duszą imprezy był jak zawsze – Zenon Juchniewicz – charyzmatyczny kierownik – aktor – artysta i muzyk. W części artystycznej wystąpiły zespołu ludowe „Piekoszowianie”, „Michniowianie” i „Furmani”, wiele okazji do śmiechu dostarczył kabaret „Kafka Karafka” (Monika Wrotniak, Anna Margas, Marcin Bujnowski i Michał Niemczyk – akompaniament Zenon Juchniewicz), a do zabawy doskonale wprowadził zespół muzyczny z SOK „Kuźnica” (zespół nadal nie ma nazwy – czekamy na propozycje). Zespół zagrał w składzie: Andrzej Karpiński, Janusz Szostak, Piotr Kabała, Lech Zachariasz i Paweł Stępnik.

Na chętnych czekała z poradami kosmetycznymi Ewelina Brzezińska oraz doskonała kuchnia michniowska. Samych pierogów organizatorzy przygotowali… 800!

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kształceniowo-Integracyjne, Stowarzyszenie „Michniowianie” oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”.