Premiera SUCHEDNIOW.NATURALNIE

Ponad 30 partnerów postanowiło współpracować, aby Suchedniów pojawił się na turystycznej mapie Polski. 21 czerwca 2019 r. uroczyście i oficjalnie rozpoczęła swoją działalność SIEĆ USŁUG TURYTYCZNYCH SUCHEDNIÓW.NATURALNIE. Ruszył także portal turystyczny suchedniownaturalnie.pl

Podczas PREMIERY SIECI sala widowiskowa Suchedniowskiego Ośrodka Kultury Kuźnica wypełniona była po brzegi.

SUCHEDNIÓW.NATURALNIE to sieć współpracy pomiędzy podmiotami świadczącymi usługi turystyczne i okołoturystyczne na terenie Gminy Suchedniów.

Idea SIECI odwołuje się do bogactwa lokalnych zasobów naturalnych i kulturowych, a jej podstawą są ludzie i ich praca, wiedza, umiejętności, pasje i zaangażowanie.

Celem SIECI jest budowanie ciekawej, różnorodnej i rzetelnej oferty spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, kreatywny, w bliskim kontakcie z naturą.

Różnorodność i pasje ludzi sieci pokazuje FILM promujący tę nową inicjatywę, zaprezentowany po raz pierwszy na dużym ekranie podczas piątkowej uroczystości. Autorzy filmu to utalentowani i mocno zaangażowani w projekt młodzi ludzie Milena Sieczka i Mateusz Sadza. Film udostępniony w mediach społecznościowych i portalu www.suchedniownaturalnie.pl w ciągu trzech dni obejrzało wiele tysięcy osób i wciąż budzi wiele pozytywnych emocji.

Jednym z zadań sieci Stworzenie było stworzenie portalu turystycznego www.suchedniownaturalnie.pl. Portal gromadzi wszelkie informacje dotyczące oferty sieci a także wiele ciekawych informacji i fotografii pokazujących lepszą twarz Suchedniowa. Został on zaprezentowany na dużym ekranie podczas premiery.

Komplementarny portal www.swietokrzyskiecycling.cc, będący świetną i nowoczesną propozycją dla pasjonatów kolarstwa zaprezentowało także Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – partner sieci.

W II części programu liczni goście mieli okazję nawiązać żywy kontakt z ludźmi sieci, którzy w większości byli obecni na premierze.

W części artystycznej zobaczyliśmy profesjonalny spektakl teatru tańca SOK “Kuźnica” pod kierunkiem Tomasza Słomki, uroczy Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Miniaturka i Chór Kameralny Quodlibet ze Wzdołu – obie formacje pod kierunkiem Szczepana Królikowskiego. Była także wystawa zdjęć wielkoformatowych (teraz do obejrzenia na ternie CAMPING 140), których autorem jest w Tomek Suszczyński. Były alpaki z opiekunką Basią Żuczek-Volonakis, tor łucznicy Tomasza Światkowskiego, Koło Pszczelarzy w Suchedniowie, gry i zabawy dla najmłodszych prowadzone przez TPD, degustacja potrawy przygotowanej przez MICHNIOWIANKI (nagrodzonej podczas Jarmarku Agroturytycznego w Tokarni) pod nazwą “kapuściany cymes”, Magda Sułek z Ignacówki z kołem garncarskim, a także ciekawe stoiska Radka Kowalika z pracowni DESKA, Moniki i Karola z POLA U KOPRA, Stowarzyszenia Krearte i Sztuki z Piwnicy. Projekt realizowany został przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD w partnerstwie z Gminą Suchedniów, a także dwiema organizacjami: Suchedniowskim Stowarzyszeniem Cyklistów oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Odział w Suchedniowie. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.